EAGLE LIST 2019

NAME

 

TROOP #

 

CHARTERED ORGANIZATION

 

 

 

 

 

Joseph Matthew Bartel

 

POL-Troop 398

 

Kiwanis Club of Northshore Milwaukee In

Matthew Thomas Bartelson

 

FR-Troop 336

 

American Legion Post 79-Ross Wilcox

Austin David Boley

 

LH-Troop 225

 

Christ Church United Methodist

Jacob Lee Cheever

 

FR-Troop 332

 

VFW Post 83432

Joshua Thomas Cheever

 

FR-Troop 332

 

VFW Post 83432

David W. Chrisbaum

 

IH-Troop 117

 

Christ King Catholic School

 

Alexander T Colombus

 

GW- Troop 544

 

Pleasant Prairie Fire and Rescue Assocation

 

Henry Jasive Cruz Patraca

 

GW-Troop 480

 

The Church of Jesus Christ of LDS

 

Brian Austin Dean

 

LH-Troop 222

 

Messiah Lutheran Church

Mitchell Drake Fugate

 

GW-Troop 544

 

Pleasant Prairie Fire and Rescue Assocation

Barett Anthony Fuller

 

IH-Troop 47

 

First Cong Ch Tosa Christian ED Board

Thomas Clark Gamblin Jr

 

PO:L-Troop 15

 

St Roberts Church

Dylan Gregory Gostomski

 

SS-Troop 252

 

St Lukes UCC Mens Brotherhood

Samuel Cadaf Hertzfeldt

 

POL-Troop 61

 

Mother of Good Council HNS

Vaughan Taylor Hoeft

 

FR-Troop 385

 

Bristol United Methodist Church-Wesley

Logan R Kolaske

 

LH-Troop 222

 

Messiah Lutheran Church

 

Jakob Dale Koskinen

 

GW-Trooop 544

 

Pleasant Prairie Fire and Rescue Assocation

 

Ian Gerald Kress

 

RR-Troop 530

 

St Marys H&S Association

 

Henry Joseph Locke

 

IH-Troop 595

 

St Ritas Catholic Church

 

Thomas Alexander Martin

 

FR-Troop 336

 

American Legion Post 79-Ross Wilcox

 

Payne Robert McCann

 

FR-Troop 332

 

VFW Post 83432

 

Zachary Alan Mitchell

 

IH-Troop 580

 

Mount Hope Lutheran Board of Youth

 

Aaron James Mosey

 

IH-Troop 142

 

Washington El Friends-Mt Carmel Lutheran

 

Justin Thomas Penkalski

 

RR-Troop 531

 

Friends & Family of Troop 531

 

Conrad Joseph Phillips

 

SS-Troop 252

 

St Lukes UCC Mens Brotherhood

 

Ethan Gray Powers

 

GW-Troop 525

 

Trinity Lutheran Church

 

Michael Jacob Sandvick

 

RR-Troop 218

 

Oak Creek Lions Club

 

Travis James Senft

 

FR-Troop 381

 

Powers Lake Sportsmens Club

 

Samuel August Setum

 

RR-Troop 598

 

Hales Corners Elementary School PTO

 

Justin Daniel Smith

 

RR- Troop 599

 

Scouting Friends of Hales Corners Lutheran Church

 

Seth M Spaude

 

LH-Troop 228

 

St Lucys Home and School Association

 

Ryan Michael Unruh

 

RR-Troop 506

 

Greenfield Park and Recreation

 

Preston Leigh Webber

 

GW-Troop 581

 

The Church of Jesus Christ of LDS

 

Alexander Robert Wilinski

 

RR-Troop 601

 

King of Glory Lutheran Church


Three Harbors Council, Boy Scouts of America  I  330 South 84th Street, Milwaukee, WI 53214-1468

414.774.1776